Közel hét év kihagyást követően, a Mi-24-es újbóli használatba vételének részeként ezekben a napokban-hetekben kerül sor először éleslövészetre a típussal. A képességhelyreállítás, illetve - az új helikopterek rendszerbe állításáig - az áthidaló képességfenntartás kritikus aspektusáról (forgószárnyas tűztámogatás) van szó, így méltán övezi élénk szakmai figyelem a szolnoki repülőkatonák és a háttérben dolgozók ténykedését, annak eredményességét. Nem mellesleg, az ikonikus, erőt sugárzó ruszki krokodilok visszatértében a gyakorlati katonai lehetőségek mellett nem lebecsülendő kommunikációs potenciál is rejlik - amennyiben persze elfogadjuk azt a tételt, hogy egy-egy karizmatikus fegyverrendszer bizony fontos szerepet játszik a haderő pozitív imázsának, presztízsének kialakításában.
Géppár a lőtérre menet, bal-jobb váltás közben.
A jópár kilométeres párafüggöny túloldalán felsejlik a GS--30-2 torkolattüze az éleslövészeten részt vevő egyik Mi-24P orra előtt.
Az egygépes iskolalövészetek mellett géppár-lövészetre, sőt, JTAC-rávezetésekre is sor került.
Rácsapás a Móroc-tető alatt lévő célterületre. Látszik a becsapódások nyoma, de az is, hogy a sziklás talajon gellert kapó lövedékek akár több száz méter magasra is felpattanhatnak.
Véget ért egy feladat, visszatérés Jutaspusztára.
A mezei FARP-ra helyezkedik be a 334-es, a párás levegőben láthatóvá válik a forgószárnylapát-végek örvénye.
Zord