Az elmúlt évek fejleményei, így az MSPO kiállítások is meggyőzhettek minket arról, hogy milyen magasra tették a mércét Lengyelországban az ország biztonság- és védelempolitikai, ezzel együtt haderő- és hadiiparfejlesztési ambícióit illetően. Az ukrajnai háború kezdetét követően tett bejelentések azonban minden, korábban józan ésszel felfogható határon túlmennek. Az idei kielcei forgatag nem cáfolt rá ezekre a még mindig hihetetlennek tűnő benyomásokra.
Mateusz Morawiecki miniszterelnök (b2) és Andrzej Mochón (b1), a Kielcei Vásár elnöke szemlén az MSPO22 alkalmával.
Az MSPO22 szenzációja a 96 darab AH-64E Apache Guardian harci helikopterre vonatkozó ajánlat bekérése volt az Egyesült Államoktól - amivel az eredeti, 32 gépes Kruk programot igencsak sikerült megfejelni.
Az egyik, még reálisabb volumenű idei döntés a többcélú helikopterekre vonatkozott: július 1-én írták alá a PZL-Swidnik gyárban a 32 darab Leonardo AW 149 megrendeléséről szóló szerződést.
Miként máskor, a kielcei statikuson ezúttal is a CSX81848 lajstromú céges gép szerepelt, mely a köröshegyi fegyvertesztekről is ismerős lehet a hazai műértő közönségnek. Itt az integrálandó nagyobb hatótávolságú irányított rakéta opciók, a Hellfire illetve a Spike-ER láthatók a gép mellett.
Az eddig csak szerényebb helyi megrendelést besöpört mieleci Black Hawk S-70i (8 darab SOF, pár rendőr) ezúttal katasztrófavédelmi szerepkörben kínálta magát.
Orosz trófeák Ukrajnából 1.: Tigr páncélozott jármű
Orosz trófeák Ukrajnából 2.: az ukrán oldal által is használt Mszta-Sz önjáró löveg
Orosz trófeák Ukrajnából 3.: az ukrán oldal által is használt T-72
Orosz trófeák Ukrajnából 4.: BTR-82A
Orosz trófeák Ukrajnából 5.: az ukrán oldal által is használt Szmercs rakétatüzérségi rendszer rakétáinak maradványa
Zord