Ma miniszteri látogatással megtámogatott alakulatbemutatkozást tartott a január 1-el életre hívott 2. KRE Szolnokon. Bár a különleges műveleti képesség (ki)alakításának forrását és mozgatóit ismerjük, és a vkf ezúttal sem hagyott kétséget az amerikai vonal követésének folytatásáról, a mai megfogalmazások lényegesen árnyaltabb képet festettek az átszervezésről, mint azt eddig (tavaly május óta) olvasni-hallani-sejteni lehetett. A két bázisalakulat (34. KMZ, 88. KVZ) "egyesülése", közös kezdeteik kihangsúlyozása, a hagyományok továbbélése - beleértve a hadrendi számokat, elnevezéseket és a karjelzéseket is - elfogadhatóbb jövőképet sejtetnek, ahogy az a bölcs döntés is, hogy eme kommunikációs nyitórendezvényre nem vették igénybe a Szabadság téri referatúra szőke PR-támogatását.Persze ne legyenek illúzióink, a Globális SO Hálózat nem légből kapott koncepció, ahogy az Egyesült Államok lankadatlan érdekérvényesítési törekvései sem azok, s továbbra sincs ingyen vacsora. Az igazság itt is az elérhető legjobb kompromisszum megtalálásában van, melynek minden egyes mozzanatnál figyelemmel kell lennie arra tényre, hogy szövetségi keretek ide, politikai elkötelezettségek oda, Magyarország nemzeti biztonsági perspektívája mindig is fundamentálisan el fog térni a tengerentúli nagyhatalométól.
Vegyes felállás, széles paletta. A2. KRE gyorsreagálású és különleges műveleti katonái az aktuális nemzeti hordozóeszköz egyik példánya mellett pózolnak.
A pk, Sándor Tamás ezredes kalauzolja a bemutatón a minisztert és a vkf-et.
A dinamikus program egy jellemző pillanata: gyorsköteles ereszkedés az egyik finn minyóból.
A jó rugalmasság. A határvédelmi feladatok közepette "ismertté vált" KMZ-s drónképesség RQ-11B Raven légi járművét most egy hangsúlyozottan deklasszifikált előtérbetonon végre lencsevégre kaphatták a szemfülesek. Köszönet a lehetőségért az ezredes úrnak!
Zord