Lengyelország jó háromszor akkora, mint Magyarország, lakossága nem egészen négyszer annyi. És most azon aggódik, hogy idővel nem lesz képes fenntartani nyolc vadásszázadot (Magyarországnak papíron még két vadásszázada van november 26-ig, utána egy lesz, bárki bármit is mond). A lengyel válaszkeresés része, hogy vizsgálják a Szu-22-esek és a MiG-29-esek üzemidőhosszabbításának, korszerűsítésének módjait - ez derült ki a Tadeusz Pieciukiewicz nyugálományú ezredes, a lengyel F-16-os programiroda helyettes vezetőjének előadásából a IQPC International Fighter 2010 konferencián, Londonban (magyar előadó véletlenül sem volt). A Szu-22-esek számára 2014 biztosnak tűnik most, a 29-esnél már 2029-ről is beszélnek.
A swidwini 8. század Szu-22M4-esei fékernyős bombát dobnak az Anakonda 2010 hadgyakorlaton, az ustkai lőtéren. A második géppár vezérének egyik bombáján most villan a piropatron, mely nyitja az ernyőt.
UZR-60-asokkal függesztett malborki (41. elt) MiG-29-es a hasát mutatja.
Sz-5-ös rakétákkal támadnak a Szuhojok. Ha maradnak a gépek, nyugati fegyverzetet kapnak.
Kijev, 7. AviaSzvit XXI. Az ukrán Fazotron Ukraine és a Novator cégek N019-es korszerűsítése érdekes lehetőség lehet a MiG-29-est megtartó országok számára.
Zord