Légierő Blog

Légierő, légvédelem, Air Power. Elsősorban Magyarországgal kapcsolatos hírek, kommentek.

zord.gabor@gmail.com

Friss topikok

Kalendárium

június 2026
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Címkék

Airbus Helicopters (27) AirPowerNews (120) éleslövészet (26) f 16 (20) gripen (76) Gripen (80) Győr (19) H145M (40) H225M (17) Hajmáskér (39) helikopter (53) hírek (71) honvédség (23) hungarian (29) hungary (63) JTAC (15) Kecskemét (69) kecskemét (45) Körös-hegy (31) Kub (21) légvédelmi rakéta (25) lövészet (18) magyar (44) Magyar Honvédség (20) Mi-17 (25) Mi-24 (35) mig 29 (38) mi 17 (19) nato (20) Pápa (26) radar (24) Szolnok (54)

HTML

Egy svéd sólyompacsirta röpte

2010.06.15. 23:20 | zord | 4 komment

A svéd haderőben (Försvarsmakten) is rendszerben áll az Elbit Skylark I pilóta nélküli felderítő gépe, UAV 02 Falken néven. Ennek repülését kapta lencsevégre vasárnap Linköpingben a LégierőBlogger.

Zord

A bejegyzés trackback címe:

https://legiero.blog.hu/api/trackback/id/tr82084854

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

zord 2010.06.22. 14:04:59

Vajon hogy lehetne azt elérni, hogy egy magyar üzemeltető bedugja ide az orrát?
Mivel nálunk az egész program a "felderítés" nagy skatulyába lett berakva (ami egy szakasz-század szintű eszköznél kissé vicces, ilyen alapon a távcső, sőt a katonák szeme is titkos, mint felderítő eszköz), még mindig eléggé homályos a magyar Skylark-program.

Zord

No°3 Szeti 2010.06.22. 20:49:52

@zord: Annyit tudni, hogy 3db már kint van a PRT használatában! itthon nem nagyon tudni, hogy mennyit repülnek...

www.youtube.com/watch?v=5ArEcvvuzKc
0:34-nél Skylark

Liverbird 2010.06.25. 00:05:04

Nem friss, de talán még nem volt. Ha pár SOFAR-kép érdekel valakit...

www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?119768-Reconnaissance-systems-for-Hungarian-Army

Egyébként ezzel a cuccal mi lett nálunk?
süti beállítások módosítása